DrVerdenejad

DrVerdenejad

DrVerdenejad

DrVerdenejad

خبر اتمام ماموریت سفارت

ديدار خداحافظي سفير آکرويته جمهوري اسلامي ايران در مغولستان با نخست وزير اين کشور

در ديدار خداحافظي آقاي وردي نژاد سفير جمهوري اسلامي ايران در چين و سفير اکروديته کشورمان در مغولستان با آقاي TS Elbegdorj نخست وزير اين کشور، در خصوص افزايش مناسبات دوجانبه و ايجاد مکانيسمي جهت اجرايي نمودن توسعه روابط دو جانبه ، بحث و گفتگو به عمل آمد.
در اين ديدار در خصوص موضوع پذيرفتن عضويت ناظر ايران در WTO ،چگونگي فعاليت هاي اتاق هاي بازرگاني دوطرف، حضور در نمايشگاهها و سمينارهاي تجاري و تبادل هيات ها و کارشناسان متخصص در زمينه نفت و گاز و همکاري‏هاي حزبي و پارلماني نيز بحث و تبادل نظر شد.
طرف مغولي در اين ملاقات ضمن قدرداني از فعاليت هاي انجام شده در توسعه مناسبات تهران – اولان باتور و ضرورت توسعه همکاري‏هاي منطقه اي و بين المللي با توجه به تجارت ارزنده ايران در بخش هاي تجاري و اقتصادي، خواهان تقويت روابط تجاري از طريق تبادل هيات هاي مختلف ميان دو کشور شد.
وي هم‏چنين ضمن تاکيد بر ضرورت تبادل نيروهاي متخصص در زمينه هاي مختلف نفت و گاز و معدن همکاري هاي مطبوعاتي بين دو کشور را نيز خواستار شد. همچنين دو طرف در خصوص سفر آقاي نامبارين انفبايار رئيس جمهور جديد مغولستان به تهران و افزايش مناسبات سياسي و اقتصادي دو کشور توافق کردند.